Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Piątek 19 Kwiecień 2024 | Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
Powitanie
Kontakt
O szkole w jubileusz 10-lecia
Jak do nas trafić?
Historia Budzisławia Kościelnego
Informacje
Ceremoniał
Dokumenty szkolne
Zestaw podręczników na rok szkolny 2017/2018. Oddziały gimnazjalne
Pracownicy szkoły
Doradztwo Zawodowe
Biblioteka
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
Plan lekcji
Dla rodziców
Archiwum
Programy i projekty edukacyjne
Gimnazjalne projekty edukacyjne
Innowacje pedagogiczne
Losy absolwentów
Patron Szkoły
Harmonogram dowozów i odwozów - 2016/2017
Ubezpieczenie NNW młodzieży
Sport
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja - 2016/2017
Młodzieżowa Akcja Multimedialna
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Pedagog szkolny
  


Godziny pracy pedagoga w roku szkolnym 2016/2017

mgr Maja Albanowska 

Poniedziałek

(8.00 – 11.30)

Wtorek

(8.00 – 11.30)

Środa

(8.00 – 14.30)

Czwartek

(8.00 – 13.30)

Piątek

(8.00– 11.00)

8.15 - 8.45 ( zajęcia korekcyjno -kompensacyjne ZSP)

8.30 - 9.00 (zajęcia korekcyjno -kompensacyjne ZSP)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.50 - 12.35  (zajęcia IIb gimnazjum)

 

 

 

 

 

 


Światowy Dzień Rzucania Palenia

 

20.11. 2014r. przypadł Światowy Dzień Rzucania Palenia. W nawiązaniu do tej akcji, w miesiącu listopadzie, zostały przeprowadzone zajęcia dla uczniów klas I – III naszej szkoły. Koordynatorem i realizatorem przedsięwzięcia była pedagog p. Anna Bojarska przy współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Koninie. Uczniowie klas II uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pedagoga i psychologa PPP nt. „Używkom NIE”. W pozostałych klasach zajęcia prowadziła p. A. Bojarska wykorzystując m.in. film „Nikotyna – legalny narkotyk” z pakietu edukacyjnego „Lekcje przestrogi”. Podczas zajęć dostarczono uczniom wiedzy na temat szkodliwego wpływu palenia tytoniu i uzmysłowiono jakie są najczęstsze przyczyny sięgania przez młodzież po papierosy.

                                                                                mgr Anna Bojarska

 

         

 


                 Spektakl profilaktyczny "Wyjść poza schemat"

Dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w dniu 13.03.2014r. odbył się w naszej szkole spektakl profilaktyczny w wykonaniu aktorów teatru „Inspiracja” z Krakowa pn. „Wyjść poza schemat”. Ukazano w nim złożoną problematykę zagrożeń czyhających na użytkowników Internetu i telefonów komórkowych, ze szczególnym podkreśleniem cyberprzemocy. Problem ten dotyczy takich sytuacji jak: wyzywanie, straszenie, poniżanie kogoś w Internecie lub poprzez wysyłanie  sms – ów, robienie komuś zdjęć lub filmów bez jego zgody, publikowanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem komórkowym.

Udział w spektaklu uświadomił uczniom, że mimo iż akty cyberprzemocy wyglądają niewinnie, to potrafią wyrządzić bardzo dużą krzywdę i nie kończą się wraz z wyłączeniem komputera czy telefonu komórkowego.

mgr Anna Bojarska

 

         

 

 


„Jak poznać?” – konferencja dla rodziców

 

W dniu 26.09.2013 r. – podczas zebrania z rodzicami - odbyła się w naszej szkole konferencja skierowana do rodziców w ramach projektu „Jak poznać?” (projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Młode Ostrowite”, a współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu). Prowadzącym był prof. Andrzej Kołodziejczyk – specjalista z dziedziny profilaktyki i uzależnień, współautor programu zajęć wychowawczo – profilaktycznych „Spójrz inaczej”, członek zespołu ekspertów MEN przygotowujących materiały dydaktyczne „Nowa szkoła”. Podczas wystąpienia prof. Kołodziejczyk zwrócił uwagę rodzicom na rolę więzi jako czynnika wpływającego na rozwój dziecka i chroniącego dziecko przed zagrożeniami, zwłaszcza przed środkami psychoaktywnymi. To rodzina powinna stwarzać warunki do zaspokojenia różnorodnych potrzeb psychicznych i społecznych swoich dzieci. Bez tego młody człowiek czuje się zagubiony, podatny na wpływy innych, chętniej eksperymentuje ze środkami psychoaktywnymi.

Kontynuacją powyższej konferencji będą warsztaty dla rodziców, podczas których wzmocnią oni swoje kompetencje wychowawcze, poznają alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu, nabędą umiejętności eksponowania mocnych stron rodziny, a także będą mieli możliwość wymienienia się swoimi doświadczeniami, sprawdzonymi formami oddziaływań profilaktycznych i wychowawczych. Przewidziano również warsztaty z udziałem naszej młodzieży.

 

                                                          Anna  Bojarska - pedagog szkolny


„W szponach depresji” – spektakl profilaktyczny

W dniu 13.04.2012 r. uczniowie Gimnazjum im. Przyrodników Polskich w Budzisławiu Kościelnym z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „W szponach depresji” w wykonaniu Teatru „Maska” z Krakowa. Widowisko o tej tematyce pozwoliło naszej młodzieży uświadomić ten realny, niestety, coraz częściej problem. Dla pedagogów natomiast tego rodzaju działania to ogromne wsparcie w realizacji zadań profilaktycznych w szkole. Dziękujemy zatem Pani Teresie Fekner – kierownikowi Filii Bibliotecznej w Budzisławiu Kościelnym za  to przedsięwzięcie na rzecz naszej szkoły.

Anna  Bojarska - pedagog szkolny


 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 3 odwiedzin: 8107839