Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Sobota 16 Grudzień 2017 | Imieniny: Albina, Zdzisław
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
10 lat Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kleczewie
  

Historia to nie tylko zakurzone tomy pełne dat, to zapisane w nich ludzkie losy, marzenia i ideały – prawdziwe życie prawdziwych ludzi… Tymi słowami Pani dyrektor Elżbieta Raźna przywitała zgromadzonych na uroczystości obchodów dziesięciolecia kleczewskiego gimnazjum dnia 14 października 2009 roku.
Dziesięcioletnia historia naszej szkoły sięga roku 1999. Początki nie były łatwe. Zmiany związane z reformą oświaty, trudności lokalowe, to tylko niektóre z wyzwań, z którymi przyszło nam się wówczas zmierzyć. Hołdując wartościom takim jak odpowiedzialność, rozumienie potrzeb innych, samorozwój udało nam się w ciągu ostatniej dekady zrealizować wiele zadań. W roku 2004 odbyła się podniosła uroczystość nadania szkole imienia Noblistów Polskich. Wybór tak charyzmatycznego patronatu postawił przed nami wiele wyzwań i zobowiązań. Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom uczniów to filary będące podstawą realizacji szczytnych ideałów, ideałów wyznaczonych przez tak zacny patronat.  Dwa lata po nadaniu szkole imienia odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru, który towarzyszy nam we wszystkich ważnych dla szkoły momentach.
 W tej dziesięcioletniej historii ważne dla nas wydarzenia, takie jak nadanie szkole imienia i wręczenie sztandaru, stały się nie lada wyzwaniem by uczcić mijające dziesięciolecie naszego istnienia.
Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Andrzeja. Dalszy ich przebieg miał miejsce w budynku gimnazjum. Przybyłych gości witała Pani Justyna Jarmuż, nauczycielka matematyki, wraz z uczniami, wręczając pamiątkowy folder wydany z okazji jubileuszu dziesięciolecia szkoły.
 Chcąc upamiętnić ważne wydarzenia z życia naszej szkoły, przygotowaliśmy okolicznościowe wystawy. Ich kreatorkami były Panie Marlena Jałoszyńska i Beata Polanowska. Nie zabrakło wspomnień (choć jeszcze nie tak odległych) podczas oglądania klasowych fotografii absolwentów gimnazjum. Można było też podziwiać sukcesy uczniów w konkursach, olimpiadach, projektach edukacyjnych. Najwięcej uśmiechów wzbudzała wystawa poświęcona przygotowaniom do uroczystości jubileuszowych, gdzie nauczyciele wraz z uczniami, podglądani przez szkolnych fotoreporterów, próbowali zamienić salę gimnastyczną w mozartowski świat opery.
Po wystawach przyszedł czas na część oficjalną. Prowadzącymi tę uroczystość byli Pani Adelina Nowak, nauczycielka języka angielskiego i Mateusz Mirecki, absolwent naszego gimnazjum. Pani dyrektor Elżbieta Raźna powitała licznie przybyłych i przybliżyła dziesięcioletnią historię szkoły. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Parlamentu Rzeczypospolitej, powiatu, władz samorządowych, kuratorium oświaty, jednostek gminnych, placówek oświatowych, mediów oraz rodziców i młodzieży szkolnej.
Zwieńczeniem obchodów jubileuszu była rock – opera Dwa światy autorstwa Pań Adeliny Nowak, Anny Widman, Agnieszki Grzesiak. Jak na operę przystało, gościom wręczono program przedstawienia i przy dźwiękach muzyki klasycznej zaproszono do teatru, w którym nie o to chodzi, aby świat objaśniać, ale żeby go zmieniać. Myślą przewodnią rock – opery było ścieranie się dwóch światów. Naprzeciwko siebie stanął świat zamierzchły z czasem współczesnym. Na scenie pojawili się uczniowie w strojach z czasów mozartowskich i zaśpiewali arie operowe do muzyki W.A. Mozarta Dies irae i Aria Królowej Nocy.
Następnie chór zaśpiewał Wieżę Babel z musicalu Janusza Józefowicza. Muzyce towarzyszył imponujący układ akrobatyczny przygotowany przez Panią Annę Fopp i Pana Adama Andrzejaka. W dalszej części spektaklu widzowie mogli przejrzeć się w krzywym zwierciadle rzeczywistości. Na scenie bowiem można było zobaczyć taniec z lustrami do utworu Michała Bajora Lustro. Nie zabrakło też symboli. Niesamowite wrażenie wywarł na widzach układ choreograficzny do piosenki Grzegorza Ciechowskiego Nie pytaj o Polskę i piosenka E. Górniak Szyby w wykonaniu Agaty Narożnej, absolwentki naszego gimnazjum.  Podsumowaniem rock – opery było pojednanie ścierających się światów. Przy muzyce C. Mansella Requiem dla snu na scenie pojawił się symbol dążenia do doskonałości – człowiek witruwiański. Przedstawienie zakończyło się przekazaniem światła – symbolu wiedzy. Całości dopełniała stylowa dekoracja zaprojektowana przez Panią Lillę Wawrzyniak, zaś nad światłem i dźwiękiem czuwał Pan Sławomir Marek. Występujących nagrodzono gromkimi brawami, a owacjom na stojąco nie było końca. Później nastąpiły gratulacje i przemówienia, a ponieważ 14 października to Święto Edukacji Narodowej nie zabrakło również życzeń i symbolicznego kwiatka. Przy tej okazji Pani dyrektor Elżbieta Raźna wyróżniła  nauczycieli Nagrodą Dyrektora.
Na zakończenie uroczystości była słodka niespodzianka – tort urodzinowy (wszak to dziesiąte urodziny) ufundowany przez Radę Rodziców.
Wszystkim zaangażowanym w obchody dziesięciolecia gimnazjum serdecznie dziękujemy i składamy gratulacje życząc kolejnych dziesięciu lat, równie pomyślnych jak  pierwsze.

Adelina Nowak
   Anna Widman

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  3  

 
wszystkich zdjęć: 15

1  2  3  
 
Pozostałe w dziale
 
Plan działań na rok szkolny 2017 - 2018
 
«« wstecz
drukuj
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 10 odwiedzin: 4361456