- Realizacja programów prozdrowotnych:
- Moje dziecko idzie do szkoły – p. A. Kaczmarek, kl. 0
- Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy – p. A. Kaczmarek, kl.0
- Czyste powietrze wokół nas – p. A. Kaczmarek, kl. 0
- Klub Bezpiecznego Puchatka – p. A. Pawlaczyk, kl. I
- Owoce i warzywa w szkole – p. A. Kozłowska, kl. I – III
- 5 porcji warzyw, owoców i soku – p. E. Kazimierska, kl. II
- Nie pal przy mnie, proszę – p. H. Szymańska, kl. II
- Trzymaj Formę – p. E. Linik, kl. V – VI
- Znajdź właściwe rozwiązanie – p. M. Albanowska, kl. V
- Pierwszy dzwonek – p. H. Maciaszek,p. B. Kuznowicz, kl. I – VI
- Szklanka mleka – p. K. Stróżyk-Drzewiecka, wszystkie dzieci
- Udział w ogólnopolskich akcjach prozdrowotnych:
- Światowy Dzień Walki z Cukrzycą – 14 XI, p. Bożena Kuznowicz, wszyscy uczniowie
- Rzuć palenie razem z nami – 18 XI, p. G. Michalska, p. A. Kaczmarek, p. M. Albanowska, kl. 0 – VI
- Światowy Dzień AIDS – 1 XII, p. M. Albanowska, kl. VI
- Światowy Dzień Zdrowia - 7 IV, p. G. Michalska, p. P. Szymański, kl. I –VI
- Światowy Dzień Ziemi – 22 IV, p. M. Dylewska, p. H. Maciaszek, kl. I – VI
- Światowy Dzień bez Papierosa – 31V, p. M. Albanowska, kl. IV - VI
- Udział uczniów w konkursach promujących zdrowie;
- Palić, nie palić – oto jest pytanie – III/IV, p. M. Albanowska, kl. V
- Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu – IV/V, p. M. Dylewska, p. M. Albanowska, kl. V – VI
- Turniej Ruchu Drogowego – V, p. M. Dylewska, kl. V –VI
- Turniej Wiedzy Pożarniczej – IV/V, p. P. Szymański, kl. IV – VI
- Zajęcia integrujące zespoły klasowe:
- Wycieczki i imprezy klasowe – wg harmonogramu klasowych programów wychowawczych
- Warsztaty integrujące zespoły klasowe z udziałem pracowników PPPP w Ślesinie – XI i III, kl. IV i VI, p. M. Albanowska
- Współzawodnictwo o tytuł Wzorowej Klasy – cały rok szkolny, kl. I – VI, p. H. Maciaszek, p. M. Albanowska
- Zdrowie społeczne:
- Słuchanie płyt o zachowaniu dzieci i omawianie poszczególnych scen – X – V, uczniowie kl. I –III, p. A. Tylman
- Inscenizacje podsumowujące analizę zachowań bohaterów opowiadań – XI – VI, kl. I – III, p. A. Tylman
- Czytanie w świetlicy szkolnej książek G. Kasdepke na temat dobrego zachowania – cały rok szkolny, p. G. Michalska, uczniowie przebywający na zajęciach świetlicowych
- Udział uczniów w przedstawieniach profilaktycznych – XI, kl. 0 – VI, p. M. Albanowska
- Zajęcia wychowawcze na temat empatii – I, kl. IV, p. M. Albanowska
- Zajęcia wychowawcze na temat asertywności – III, kl. V, p. M. Albanowska
- Przyjazna Szkoła:
- Pierwszy piątek miesiąca bez mundurku i na wesoło
- Trzynasty każdego miesiąca bez pytania i sprawdzianów
- Dzień Krawata – 30 IX, kl. I – VI p. H. Maciaszek, p. M. Albanowska
- Dzień Uśmiechu – 4 X, kl. I –III p. G. Michalska, p. M. Albanowska
- Wieczór Bajek – 9 X, dzieci przedszkolne, p. A. Kaczmarek, p. I. Kopiecka
- Dzień Życzliwości – 22 XI, kl. I – VI, p. G. Michalska, p. H. Maciaszek, p. M. Albanowska
- Dzień Wróżb – 30 XI, dzieci przebywające w świetlicy, p. G. Michalska, p. E. Kazimierska
- Bal Księżniczek i Książąt – 22 II, dzieci przedszkolne, p. A. Golasa, p. A. Stroiwąs
- Dzień Torebki – 8 III, kl. I – VI, p. H. Maciaszek, p. M. Albanowska
- Dzień Loka i Jeża – 21. III, kl. I – VI, p. H. Maciaszek, p. M. Albanowska
- Popołudnie z baśnią – 2 VI, kl. III, p. G. Dobrzycka, p. G. Michalska
- Współzawodnictwo sportowe:
- Udział uczniów w wewnątrzszkolnym współzawodnictwie sportowym – wg harmonogramu imprez sportowych, kl. I – VI, nauczyciele wychowania fizycznego
- Udział uczniów w międzyszkolnym współzawodnictwie sportowym – wg harmonogramu rozgrywek gminnych, rejonowych i powiatowych, kl. I – VI, nauczyciele wychowania fizycznego
- Sportowa Olimpiada Przedszkolaków – V, p. A. Kaczmarek, kl. 0
- Dzień Dziecka – Święto Sportu – 1 VI, kl. I – III, IV – VI, wychowawcy kl. I III, nauczyciele wychowania fizycznego, p. A. Linik
- Turnieje rodzinne – V/VI, przedszkolaki kl. I, IV – VI, p. A. Stroiwąs, p. A. Kaczmarek, p. E. Linik |